18:09 / E Martë, 11 Gusht 2020

Drita mund të mbetet në Zvicër, të detyruar të karantinohen

Klubi i Dritës nuk është ta zhvillojë siç ishte paraparë ndeshjen me Linfield të Irlandës së Veriut.

Kjo pasi një tjetër prej futbollistëve të saj ka rezultuar pozitiv me koronavirus, pas testimeve që u janë bërë atje.

Por tash siç mëson klankosova.tv i gjithë klubi i Dritës mund të futet në karantinë për dhjetë ditë nga autoritetet zvicerane.

Siç theksohet është duke u diskutuar që diçka e tillë të mos ndodhë dhe që futbollistët dhe stafi të mund të kthehen në Kosovë.