23:32 / E Enjte, 21 Maj 2020 / indeksADMonline

Dua Lipa dhe emrat më të njohur të muzikës pjesë e një koncerti ’24 orësh’

Artistë nga e gjithë bota do të realizojnë ‘live’ një koncert dixhital në 29 maj për OHM Live, në një përpjekje për të mbledhur fonde për ndihmën ndaj COVID-19 dhe të na inkurajojnë të gjithëve të ëndërrojmë pak më shumë gjatë këtyre kohërave.

Dua Lipa, Jason Derulo dhe të famshëm të tjerë do të marrin pjesë në OneHuManity (OHM) Live, një ngjarje masive 24-orëshe duke paraqitur shfaqje ekskluzive, sfida në kohë reale, intervista një-për-një, duke fuqizuar histori shprese dhe shumë më tepër.

Ngjarja do të fillojë në orën 20:00 sipas kohës lokale dhe do të transmetohet nëpër platforma të ndryshme duke përfshirë YouTube, Facebook , IGTV, TikTok dhe në ohm.constellation.art, si dhe rrjete kryesore televizive në të gjithë globin.

Kjo është e prodhuar nga ITP Live dhe Constellation, një bazë të dhënash ëndrrash e cila përdor artin për të lidhur ëndërrimtarë me mendje nga e gjithë bota.

Ideja që qëndron pas rrjedhës së drejtpërdrejtë është të inkurajojë shikuesit të ndajnë aspiratat dhe dëshirat e tyre me shpresën për të bashkuar të gjithë “ëndërrimtarët” nga e gjithë bota, ndërsa gjithashtu mbledhin fonde për përpjekjet e ndihmës ndaj COVID-19 në të gjithë botën./Indeksonline/