09:47 / E Mërkurë, 14 Shkurt 2018

Dua Lipa thyen rekord, 1 miliard klikime me “New Rules” (Foto)

Dua Lipa është emri më i ri në industrinë e muzikës botërore, ndërsa dita-ditës po ngjet shkallët e suksesit me pjesëmarrjeve në evente, koncerte e me projekte të reja muzikore, shkruan Indeksonline.


Së fundmi këngëtarja kosovare me famë botërore përmes një fotografie dhe mbishkrimi ka treguar që kënga e saj “New Rules” ka kapur 1 miliard klikime.


Dua ka zgjedhur një fotografi kur ka qenë fëmijë ku shihet me telefon në dorë ndërsa shkruan :

“Kam kapur telefonin dhe kuptova se unë jam artistja më e re femër që ka kapur 1 bilion klikime në një video muzikore.”

Ndryshe Dua së fundmi lansoi projektin “IDGAF”./Indeksonline/