14:07 / E Diele, 14 Prill 2024 / Gj. Sh

Dukagjini – Llapi, formacionet zyrtare

Sot do të zhvillohen dy ndeshje tepër interesante në futbollin kosovar.

Ndeshjet janë të vlefshme për javën e 29-të të AlbiMall Superligës së Kosovës, shkruan IndeksOnline.

Vëmendja kryesore është në qytetin e Klinës, ku Dukagjini është nikoqire e Llapit.

Skuadra nga Podujeva po lufton për titullin e kampionit, e cila ka 54 pikë dhe renditet në vendin e tretë, me pesë pikë prapa liderit, Ballkanit, ndërsa Dukagjini ka 36 pikë dhe renditet në vendin e gjashtë.

Formacionet zyrtare:

Dukagjini:

Llapi:

/IndeksOnline/