22:15 / E Premte, 06 Dhjetor 2019

Duke pirë qaj rusi, kundërshtarët i ‘kputi’ – Statistikat ‘alla Ronaldo’ të Vedat Muriqit

Ylli kosovar po arrinë të tregoj se është një futbollist i madh, ai vetëm në ndeshjen e sotme arriti të shënoj dy gola me Fenerbahcen.

Kurse për vetëm 14 ndeshje ai ka arritur të shënoj 10 gola dhe po ashtu ka arritur t’i bëjë 3 asistime.

Muriqi është bërë edhe futbollisti i preferuar për tifozët e Fenerit të cilët po e cilësojnë si sulmuesi më i kompletuar.

/Indeksonline/.