15:11 / E Enjte, 01 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Dy deputetët e pozitës që votuan pro rezolutës së LDK-së

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, nuk kanë miratuar rezolutën nga debati parlamentar lidhur me angazhimet e Presidentit të Kosovës për përfshirjen e “shkëmbimit të territoreve” apo “korrigjim të kufijve” në dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Mirëpo, Indeksonline mëson se pro kësaj rezolute kanë qenë edhe dy deputetë të pozitës.

Bëhet fjalë për dy deputetët e AKR-së, Labinot Tahiri e Islam Pacolli.

Pavarësisht kësaj, rezoluta e LDK-së e përkrahur nga Lëvizja Vetëvendosje, morri 50 vota nga 90 deputetë sa ishin në sallë dhe nuk u miratua./Indeksonline/