19:56 / E Enjte, 06 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Dy deputetet nga LDK-ja të ftuara nga partia e Merkelit

Dy deputetet e LDK-së, Vjosa Osmani dhe Doruntinë Maloku kanë marrë pjesë në pritjen e organizuar nga CDU – partia e Kancelares gjermane, Angela Merkel, ne prag te Kongresit të nesërm historik, ku pritet te zgjedhet kreu i ri i kësaj partie.

“Ne këtë Kongres, qe po cilësohet si me historiku qe nga unifikimi i Gjermanisë, po marrin pjese 700 mysafire nga mbare bota, te cilët do te jene dëshmitare te fillimit te një epoke te re për Gjermaninë, për Evropën dhe per marrëdhëniet trans-atlantike”, ka shkruar Maloku në Facebook. /Indeksonline/