22:39 / E Diele, 21 Prill 2024 / G T

Dy gola të shpejtë në derbi, “shpërthen” klasikja mes Realit dhe Barcelonës

Janë shënuar dy gola në ndeshjen e javës së 32-të mes Real Madridit në Barcelonës.

Fillimisht golin për 1:2 e shënoi mesfushori Fermin Lopez, shkruan Indeksonline

Lopez shënoi një gol në minutën e 69’të për t’ia dhënë epërsinë klubit të tij.

Kurse pak një minuti, skuadra vendase shënoi golin e barazimit me anë të Lucasit.

Kujtojmë që dy golat tjerë në këtë “klasike” i shënuan: Vini Jr dhe Christensen./Indeksonline/