15:49 / E Enjte, 06 Tetor 2022 / Andronika

Dy klubet e mëdha nga La Liga afër marrëveshjes për Griezmann

Fabrizio Romano ka pohuar se historia  e transferimit mes Barcelonës dhe Atletico Madridit mbi Antonie Griezmann është afër zgjidhjes.

Sulmuesi ka bërë nëntë paraqitje për skuadrën e Diego Simeone këtë sezon, por ka nisur vetëm dy nga ato ndeshje.

Sipas The Mirror, Atletico ri-nënshkruan me Griezmann në një huazim dy-vjeçar verën e kaluar, e cila përfshinte një blerje të detyrueshme prej 40 milionë euro nëse ai luante minuta të mjaftueshme.

Kjo do të shpjegonte këmbënguljen e Simeone për të sjellë francezin në lojë me më pak se gjysmë ore për të luajtur në ndeshjet e tyre këtë sezon. Megjithatë, Romano ka ofruar një përditësim për situatën aktuale, me gazetarin italian që raporton se të gjitha palët janë afër arritjes së një marrëveshjeje.

Romano pretendon se Barcelona do të marrë 20 milionë euro për sulmuesin, rreth gjysmën e shumës që ishte planifikuar fillimisht. Ai pretendon se Blaugrana mund të marrë një shtesë prej 2 milionë eurosh dhe se Griezmann dëshiron vetëm të jetë në Atletico.

Griezmann u transferua te Barcelona për 108 milionë funte në vitin 2019 dhe shënoi 35 gola në 102 paraqitje për gjigantët katalonas./IndeksOnline/