12:55 / E Mërkurë, 12 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Dy rekorde të Kosovës në ditën e dytë të Kampionatit Botëror të Notit

Dy rekorde të Kosovës në ditën e dytë të Kampionatit Botëror të Notit në pishina të shkurta 25m që po zhvillohet në Hangzhou të Kinës.                                            
Sportistet tanē patën kēto paraqitje dhe u renditen si më poshtë:                                               
Dren Ukimeraj në diciplinen 200m Krol pati kohën 01:58:44 dhe është rekord i Kosovës.

Image may contain: 1 person, smiling, standing

Në renditjen e përgjithshme Dreni u rendit i 58 nga 64 sportist pjesëmarrës, transmeton IndeksOnline.  

Fjorda Shabani në diciplinen 100m Krol pati kohen 01:02:09 në renditjen e përgjithëshme. 

Image may contain: 1 person, standing

Fjorda u rendit e 68-ta nga 94 sportiste pjesëmarrës.                                                     
Dion Kadriu në diciplinen 100m Delfin arriti kohën 00:59:96 dhe është rekord i Kosovës. Në renditjen e përgjithshme, Dioni u rendit i 67 nga 77 sportist pjesëmarrës.

Image may contain: 1 person

Ne ditën e tretë të garave do të paraqiten Dren Ukimeraj në 50m Krol dhe urojmë për paraqitje sa më të mirë./IndeksOnline/