08:53 / E Martë, 11 Gusht 2020

Dy super ndeshje në Evropa Ligë, shqiptarët e Baselit kërkojnë kualifikimin në gjysmë-finale kundër Shakhtarit

Dy ndeshjet e fundit çerek-finale të Evropa Ligës do të zhvillohen sonte nga ora 21:00.

Shakhtar Donetsk do të luaj kundër ekipit të Baselit, që në përbërje ka shumë shqiptarë, transmeton Indeksonline.

Donetsk e eliminoj Wolfsburgin në fazën e 1/16-tës, kurse Baseli Frankfurtin. Dy skuadrat janë në formë të mirë.

Por, kjo nuk është ndeshja më interesante. Një përballje tejet e fortë do të jetë ajo mes Ëolves dhe Sevillas.

Skuadra angleze eliminoj ekipin grek, Olympiacos Piraeus, kurse Sevilla e eliminoj Romën. /Indeksonline/