11:28 / E Martë, 04 Shkurt 2020 / indeksADMonline

Dy të rinjtë e VV-së, pjesë e kabinetit të Kurtit

Albin Kurti edhe zyrtarisht ka pranuar detyrën e kryeministrit nga ish-ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli.

Me rastin e pranim- dorëzimit, shefi i ri i Ekzekutivit ishte i shoqëruar nga tre anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje, që sipas gjitha gjasave do të jenë pjesë e kabinetit.

Dy të rinjtë e LVV-së: Arianit Beqiri nga Prishtina dhe vajza nga Peja, Arta Berisha.

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing and indoor