19:58 / E Premte, 31 Janar 2020 / indeksADMonline

Dy tërmete të fuqishme godasin Japoninë

Japonia është goditur nga dy tërmete të njëpasnjëshëm ditën e sotme.

Magnituda e tyre ka qenë 5.1 dhe 5.3 të shkallës rihter, teksa akoma nuk ka informacione nëse ka pasur dëme apo të lënduar nga tërmeti.

E vetmja gjë që dihet deri më tani është që nuk ka alarm për cunami.