19:36 / E Shtunë, 18 Shtator 2021 / OSH

Dybala vazhdon me Juventus

Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala, është afër që të vazhdojë kontratën me ekipin e Juventus, transmeton Indeksonline.

Drejtuesit e klubit dhe përfaqësuesit e sulmuesit ishin në bisedime tash e disa muaj, por tani marrëveshja është arritur dhe Dybala do të vazhdojë të jetë pjesë e Juves.

Për argjentinasin ishin të interesuara disa klube evropiane, por ai ka vendosur të qëndrojë në Torino.