16:45 / E Premte, 22 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

E çuditshme: U martuan aty ku ne fillim u takuan (Video)

Një ushtar britanik dhe ish-instruktorja e zhytjeve u martuan nën ujë në një rezervat kombëtare të Mbrojtjes Detare në arkipelagun Florida Kiz, shteti federal i Floridës.

Udhëzuesi Tomas Muld dhe Sandra Hyde, u martuan pas katër vjet argëtimi, të cilët përdorën pllaka të papërshkueshme nga uji për të shkëmbyer zotimet e martesës.

Ajo e vizitoi atë në Mbretërinë e Bashkuar dhe vendosën të martoheshin dhe të planifikonin një martesë në kishën e vjetër angleze, por ata në fund ndryshuan mendjen.

Sipas AP, çifti kuptoi se një dasma nënujore në Florida Kiz nuk ishte vetëm më e përshtatshme, por edhe më ekonomike. /Indeksonline/