08:48 / E Enjte, 23 Gusht 2018 / indeksADMonline

E enjtja dita më e nxehtë e muajit

Temperaturat këtë të enjte do shënojnë një rekord në muajin gusht.

Temperatura e mëngjesit nga 14 në 22, më e larta e ditës nga 30 deri në 34. Në orët e pasditës ka gjasa për vranësira dhe riga të lehta të shiut. Temperaturat maksimale gjatë këtij muaji kishin arritur në 33 gradë.

Temat: