18:59 / E Enjte, 07 Nëntor 2019

E fiton lotarinë mirëpo vetëm disa javë më pas aborton

Fituesja më e re lotarisë e cila u bë milionere, Jane Park e ka abortuar fëmijën e saj vetëm disa javë pasi zbuloi se ishte shtatzënë.

23 vjeçarja tha se ishte emocionalisht e rraskapitur dhe po ashtu fansave të saj ju tha se kjo shtatëzani nuk ishte e planifikuar.

Mirëpo kur e kishte kuptuar lajmin që do të bëhej më fëmijë ajo ishte emocionuar dhe e priste me padurim të bëhej nënë, po ashtu kishte thënë që këtë ndjenjë nuk mund ta blejë me para./Indeksonline/.

Jane u bë fituesja më e re në Mbretërinë e Bashkuar në Euromillions në 17 vjeç kur ajo fitoi 1 milion
Pasi fitoi lotarinë Jane Shërbime 50,000 £ në operacionin kozmetik por tha se duke parë testin pozitiv të shtatzënisë i dha një vetëshkuar që paratë nuk mund të blinin
Fituesja kaloi dy muaj në ishullin e festive Magaluf me fitimet e saj, por tha se është e mundur për të besonte President
Jane më parë tha që ajo nuk mund të jetë në një gjë tjetër me babanë e foshnjës, por që do të vizitoni të përkushtuar të bëni prindër
Fituesja më e re e lotarisë në Britani, Jane Park, 23 vjeç, ka zbuluar se ajo ka mundësuar një abort vetëm dy herë pasi njofton se është themeluar shtatzënë me fëmijën e saj të parë