17:15 / E Premte, 24 Nëntor 2017 / indeksADMonline

E frikshme, pas ngritjes në ajër pasagjeri zbuloi një defekt në avion, por ishte shumë vonë! (Video)

Ata që kanë frikë nga një aeroplan me siguri nuk duan të jenë një vend pranë një dritareje.

Imagjinoni ndjesinë e këtij personi i ci vërejti se ka diçka që nuk shkon me dritaren e avionit.

Ky incident ndodhi në Kili javën e kaluar, një pasagjer i cili ishte ulur pranë dritares publikoi një video në të cilën shkroi, “A duhet të jem i shqetësuar?”, transmeton Indeksonline.

Shumë prej tyre kanë ngritur një bujë, duke thënë se ai menjëherë pas mbërritjes, kishte njoftuar policinë dhe tha se do të padit kompaninë ajrore për rrezikimin e jetës së njerëzve, sepse nëse kabina do ta humbiste presionin e ajrit të gjithë do të vdesin.

Ndërkaq piloti Patrick Smith ka thënë për “Daily Mail” se nuk ka asnjë arsye për t’u shqetësuar, dhe se bëhet fjalë për pjesë kozmetike dhe jo funksionalitetin e dritares.

“Unë pajtohem se ajo duket e turpshme dhe joprofesionale, por nuk ka rrezik për sigurinë e pasagjerëve,” thotë ai./Indeksonline/