08:34 / E Shtunë, 19 Maj 2018

E lirë, merr shumë pak kohë, mos harroni ta bëni këtë në fytyrë para se të flini

Shumë pak e kushtueshme, shumë pak kohë për të shpenzuar.

Një maskë që duhet të bëni në shtëpi. Ju nevojiten vetëm tre përbërës. Kos, kakao, mjaltë! Në një tas të vogël bashkoni këto përbërës më njëri-tjetrin deri sa të krijohet një masë homogjene. Më pas aplikojeni në fytyrë në formën e një masazhi në fytyrë dhe në qafë dhe lëreni të pushojë për 15-20 minuta.

Përse shërben?

Kosi përmban acid laktik, i cili është një exfoliator shkëlqyer natyror, kakao redukton acarimin dhe mjalti natyrisht forcon lëkurën. Këtë maskë ta bëni një herë në javë.