22:04 / E Premte, 30 Shtator 2022 / Gjelbrim

E mbani mend Pajtim Kasamin, i bashkohet yjeve te kjo skuader

Futbollisti Pajtim Kasami është bërë me skuadër të re.

Ai është rikthyer te skuadra greke Olimpiakos.

Lajmi është bërë i ditur përmes faqes zyrtare të klubit, transmeton IndeksOnline.

Ish-reprezentuesi i Zvicrës ishte pa skuadër që nga 1 korriku ku i kishte skaduar kontrata me skuadrën e Baselit.

Kasami edhe më heret ishte pjesë e skuadrës së Olympiacosit, duke qëndruar për dy sezona 2014/2016.

30 vjeçari do të luaj së bashku me dy ish futbollistët e Real Madridit, Marcelo dhe James rodriguez, të cilët u bashkuan me Olymmpiacosin gjatë këtij afati kalimtar./IndeksOnline/