21:28 / E Enjte, 07 Nëntor 2019

E përdhunoi adoleshenten, ajo ishte në gjendje të dehur…

Një burrë që e përdhunoi një adoleshente të dehur në një park në Perth të Austrisë, është dënuar me pesë vite e gjysmë burg.

Fallah George, asokohe 20 vjeç, po pinte alkool me një grup njerëzish, përfshirë viktimën 16-vjeçare, të cilën sapo ishte takuar, në pyllin e Perth në dhjetor 2016, kur i kërkoi asaj të shëtiste me të, shkruan Daily Mail- transmeton Indeksonline.

George pastaj e shtyu dhe filloi ta puthte vajzën megjithë kundershtimin e saj dhe i tha asaj të ‘qetësohej’.

Xhorxh e kapi dhe e shtriu në tokë, më pas e përdhunoi.

‘Ajo nuk mund të lëvizte dhe gjithë fytyrën e saj e kishte të mbuluar’ tha gjykatësi Petrusa.

“Ajo kishte papastërti në flokët e saj, dhe mbi rrobat e saj, dhe gjunjët e tyre kishin gjak mbi to”.

Vajza u dërgua në spital, por nuk e lajmëroi policinë deri rreth katër muaj më vonë.

Në vend të kësaj, ajo shtoi si shok Xhorxh në Facebook.

 Tutje, gjatë një bisedë në internet ai konfirmoi se nuk kishte përdor një prezervativ, duke i thënë asaj se duhet të merrte një pilulë.

Në mesazhin e tij të fundit për vajzën, Xhorxh kërkoi falje për përdhunimin e saj.

“Nëse e bëra, më vjen keq, mirë? E di që më vjen keq nuk do të ndryshojë asgjë, por ju lutem, nuk do të ndodhë përsëri sepse është gabimi im dhe unë kërkoj thellë falje për gabimin tim, ‘tha ai.

Gjykatësi Petrusa vuri në dukje që vajza pjesërisht e fajësoi veten për atë që ndodhi.

Gjykatësi tha se vajza kishte mbetur duke u ndjerë e lënduar fizikisht dhe emocionalisht, e dhunuar, zemëruar dhe irrituar.

Ajo gjithashtu kishte tmerre të vazhdueshme të natës dhe agorafobinë dhe i ishte drejtuar ilaçeve për tu qetësuar.

George, një refugjat i Guinesë që erdhi në Australi kur ishte 10 vjeç, u shpall fajtor për depërtim seksual pa pëlqim./Indeksonline/