15:14 / E Premte, 07 Tetor 2022 / Andronika

E pranon Erik ten Hag, thotë se i duhen muaj jo javë

Erik ten Hag ka paralajmëruar se kalimi i Manchester United në një skuadër intensive do të zgjasë muaj më shumë sesa javë.

Manchester United po kalon një periudhë të keqe dhe trajneri i djajve e ka pranuar këtë.

Ai ka thënë se nuk është punë javësh por muajsh që skuadra e tij të kthehet në nivelin e duhur.

“Por nuk do të vijë brenda natës, do të zgjasë më shumë se javë, do të duhen muaj”, tha ai./IndeksOnline/