23:55 / E Mërkurë, 20 Shkurt 2019

E pranon Guardiola: City nuk është gati për këtë kompeticion

Manchester City ka përmbysur 3-2 ndaj Schalke-s, një rezultat i mirë, duke parë se si shkoi ndeshja.

Pas sfidës, Guardiola është i lumtur për rezultatin, por nuk nguron të kritikojë lojtarët e tij.

“Ishte një rezultat i madh. I falëm dy penallti, i falëm një karton të kuq dhe në këtë kompeticion nuk është diçka që duhet bërë”.

“Nuk jemi akoma gati për të luftuar në fazat e ardhshme, por rezultati është i mirë”.

“Luajtëm mirë, por humbëm shumë topa të lehtë, gjë që nuk mund ta bëjmë në Champions”.

“A ishin penallti? Mendoj se po. Kam besim te VAR. Kemi luajtur me personalitet të madh. I kemi falur dy gola kur ata nuk po bënin asgjë.”