15:19 / E Martë, 19 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

E rrallë: Fëmijët nga Afrika na përshëndesin në gjuhën shqipe (Video)

Në një fshat të largët të shtetit afrikan të Nigerit, një mësues i shpjegon nxënësve të tij se si të bëhet simboli i shqiptarëve, shqiponja dy krenare.

Ai poashtu i mëson nxënësit të flasin gjuhen shqipe dhe ta përkrahin Kombëtaren e Shqipërisë: “Do fitojmë apo jo?”, kurse fëmijët përgjigjen me “Po, po, po”, shkruan IndeksOnline.

Videoja është xhiruar nga një produksion i huaj dokumentarësh në të cilën bënë pjesë edhe një shqiptar.

Për më shumë ndiqeni videon: