17:28 / E Shtunë, 27 Qershor 2020 / indeksADMonline

E ruajnë golin nga Messi, e harrojnë Suarezin – Barcelona kalon në epërsi

Skuadra e Barcelonës ka arritur që në minutën e 20-të të kalojnë në epërsi kundër Celta Vigos.

Golin për katalunasit e shënoi sulmuesi nga Uruguai, Luis Suarez, transmeton Indeksonline.

Messi kishte marrë përsipër një faul afër zonës. Të gjithë futbollistët ishin të fokusuar tek argjentinasi, por e harruan të hapur Suarezin.

Argjentinasi e pa të hapur Suarezin dhe ia pasoj atij, i cili nga afërsia shënoi me lehtësi./Indeksonline/