15:24 / E Martë, 11 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

E vërteta e rikthimit të Armando Sadikut në Lugano

Armando Sadiku është shumë pranë largimit nga kampionati spanjoll, La Liga.

Reprezentuesi i Shqipërisë me shumë gjasë do të largohet nga Leavante në afatin kalimtar dimëror.

E në lidhje për këtë temë, ka reaguar edhe presidenti i Luganos, Angelo Renzeti, transmeton IndeksOnline.

“Me disa kushte të caktuara, Sadiku është në krye të listës tonë për merkaton e janarit”.

”Ai është paraqitur shumë mirë në dy eksperiencat e tij të mëparshme te Lugano, e njeh ambientin ndaj nuk do të kishte asnjë lloj vështirësie të përshtatej me skuadrën”.

”Është e qartë se janë disa aspekte teknike dhe ekonomike që duhen marrë në konsideratë por unë nuk përjashtoj asnjë gjë”, u shpreh Renzeti./IndeksOnline/