12:04 / E Premte, 24 Mars 2023 / B O

Ed Sheeran publikon këngën e tij të re

Kantautori i njohur britanik, Ed Sheeran ka publikuar këngën e tij të re “Eyed Closed”.

Sheeran Sheeran e kishte quajtur atë si një këngë që flet për ndarjen, por pasi këngëtari e pësoi një humbje të madhe në jetë kur miku i tij i ngushtë, Jamal Edwards, vdiq papritur në moshën 31-vjeçare, ai i bëri disa ndryshime duke e shndërruar atë në një himn që i dedikohet pikëllimit dhe dhimbjes nga humbja e një personi të dashur.

Kënga ka marrë afro gjysmë milioni klikime në vetëm pak orë pas publikimit./Indeksonline/