12:52 / E Hënë, 05 Mars 2018 / indeksADMonline

Eden Hazard zbulon problem e Chelseas pas ndeshjes me Cityn

Ylli i Chelseas, Eden Hazard ka folur pas ndeshjes turpëruese kundër Manchester Cityt të dielën mbrëma, shkruan indeksonline.

Belgu ka zbuluar se skuadra e tij ka pasur probleme në organizimin e ndeshjes ku edhe ishte njëra nga ndeshjet më të dobëta për blutë edhe pse humbja ishte minimale.

“Kur të largoheni nga fusha, ju keni përshtypjen se ju keni drejtuar shumë, por jo që nuk keni luajtur një lojë të futbollit. Kjo është për të ardhur keq”.

“Ne mund të kishim luajtur për tre orë dhe unë [ende] nuk do të prekja një top”.

“Ndeshja shkoi pak më mirë vetëm në fund: në 10-15 minutat e fundit kemi pasur më shumë posedim. Por ne duhet të përpiqeshim ta bënim atë lojë”.

“U përpoqa të hidhja [për topa të gjatë], por kundër [Nicolas] Otamendi dhe [Aymeric] Laporte nuk është e lehtë”.

“Ishte e vështirë. Kundër Barcelonës kishim të paktën disa shanse. Në atë lojë mund të shënonim. Dje nuk kemi krijuar asnjë. Ishte e komplikuar”.

“Sigurisht që të gjesh një përgjigje për presionin e tyre. Sapo kishim topin, ne u rrethuam menjëherë nga tre ose katër lojtarë”.

“Ne kemi humbur edhe disa kalime të thjeshta. Nuk kemi luajtur një lojë të mirë. Ne do të punojmë shumë për të kryer javën e ardhshme më të mirë”. /IndeksOnline/