08:14 / E Hënë, 16 Tetor 2017 / indeksADMonline

Edhe këtë javë mot i qëndrueshëm në Kosovë

Insitituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe këtë javë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.“

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin nga 20-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut dhe jugperëndimit me shpejtësi deri 5m/s”, njofton IHMK.