23:15 / E Mërkurë, 07 Dhjetor 2022 / Gj. Sh

Edhe një futbollist i Portugalisë humb ndeshjet e radhës në Kupën e Botës

Pas mungesës së Nuno Mendes, edhe një futbollistë i Portugalisë ka humbur ndeshjet e radhës në Kupën e Botës.

Botërori ka përfunduar edhe për Danilo Pereira, transmeton IndeksOnline.

Pereira ka pësuar lëdim në ndeshjen ndaj Zvicrës dhe nuk mund ta ndihmo më tutje kombëtaren Portugeze.

Në çerekfinale Portugalia do të përballet me Marokun./IndeksOnline/