12:05 / E Enjte, 29 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Edhe Vuçiq beson se Kosova nuk do të heq taksën ndaj produkteve të Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq nuk beson se Kosova do të heq taksën prej 100 për qind për produktet e Serbisë.

Vuçiq është shprehur i lumtur me protestat e serbëve derisa ka shtuar se në takimin e sotëm më përfaqësuesit e Listës Serbe do të bisedojë për vazhdimin e protestave.

“Unë shpresoj se kjo do të jetë një arsye dhe forcë në komunitetin ndërkombëtar për të ushtruar presion mbi autoritetet kosovare”, ka thënë Vuçiq.

Mirëpo, ai nuk beson se Prishtina do të heqin taksën për prodhimin serb.

Këto komente ai i bëri gjatë hapjes së fabrikës në Zrenjaninë.

Vuçiç tha se autoritetet serbe nuk kanë kontroll mbi Kosovën dhe se kjo është arsyeja pse ata janë në situatë të vështirë./Indeksonline/