18:48 / E Enjte, 29 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Edhe Youtube kopjon Snapchatin, bëhet me storie

Hiti i këtij viti kanë qenë storiet në Instagram dhe Snapchat pa asnjë dyshim. Duke parë përdorimin e tyre të shumtë, edhe Youtube ka vendosur që të bëhet me storie.

Storiet në Youtube për dallim nga rrjetet sociale tjera do të zgjasin shtatë ditë, transmeton Indeksonline.

Storiet mund t’i shohin edhe ata që të ndjekin edhe ata që  nuk të ndjekin.

Ata që posedojnë kanal muzikor mund t’i përdorin skoriet për të ju përgjigjur ndjekësve të tyre./Indeksonline/

Temat: