18:04 / E Enjte, 15 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Si të fshihet historia juaj e turpshme e shikimit në YouTube

Nëse jeni një nga shikuesit e ndonjë video të turpshme në Youtube, atëherë ekziston mundësia që t’ë shlyeni historikun.

Google ofron opsione të shumta për të menaxhuar shikimin dhe historikun e kërkimit në YouTube.

–Shko në youtube.com në shfletuesin tënd të desktop

–Prek opsionin History

–Zgjidh “Clear All History Watch” për të hequr çdo gjurmë të kërkimit

Poashtu, ju mund të parandaloni opsionin që të mbeten kërkimet në kërkimet e Youtubes duke zgjedhur opsionin që iu ndalon të ruhet historia e shikimit në Youtube./Indeksonline/

Temat: