21:51 / E Shtunë, 26 Tetor 2019 / indeksADMonline

Efekti i Sarrit: Ja për sa milionë iu ka rritur vlera Juventusit

Fillimi pozitiv i karrierës së Maurizio Sarri në stadiumin Allianz ka patur një ndikim edhe në tregun e transferimeve për Juventusin. Sipas  Tuttosport , vlera e skuadrës së Bianconeri u rrit me 137 milion euro në krahasim me verën.

Rritja më e madhe është ajo e Miralem Pjanic (nga 60 në 80 milion), Rabiot (nga 0 në 35 milion) dhe Higuain (nga 18 në 25). 

Lojtari më i vlefshëm? Cristiano Ronaldo, natyrisht: 100 milion në total./Indeksonline/