23:57 / E Mërkurë, 26 Qershor 2019

Egjipti kualifikohet në rundin tjetër të Kupës së Afrikës

Kombëtarja e Egjiptit është kualifikuar në fazën e eliminimit direkt të Kupës së Afrikës.

‘Faraonët’ në ndeshjen e fazës së dytë të grupit A kanë mposhtur Kongon me rezultat 2-0, shkruan Indeksonline.

Golat për Egjiptin i shënuan Elmohamedy në minutën e 25-të dhe Mohamed Salah në minutën e 43-të.

Egjipti është në vendin e parë me gjashtë pikë, e ndjekur nga Uganda me katër pikë. /IndeksOnline/