14:16 / E Martë, 07 Maj 2019 / indeksADMonline

Ekipet angleze me gjasa minimale për të arritur finalen e Ligës së Kampionëve

Pak skuadra në histori të Ligës së Kampionëve janë kthyer në ndeshjen e dytë gjysmëfinale kur kanë humbur ndeshjen e parë.

Kompania e njohur Bleecher Report, ka hulumtuar rezultatet në të gjitha ndeshjet e kaluara në këtë garë dhe duke u bazuar në to, ekipet angleze kanë shumë pak mundësi që të kualifikohen në finale.

Sipas këtyre analizave, Tottenhami 12% ka mundësi ta eliminoj Ajaxin ndërsa Liverpooli vetëm 6% Barcelonën. /Indeksonline/