16:23 / E Premte, 23 Korrik 2021 / Ç.Q

Ekipi Olimpik i Kosovës parakalon në Tokio në ceremoninë hapëse

Sot është duke u mbajtur ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike në Tokio.

Ekipi olimpik i Kosovës që përbëhet nga 11 sportistë parakaloi pak minuta më parë, transmeton Indeksonline.

Akil Gjakova dhe Majlinda Kelmendi e mbajtën flamurin e Kosovës gjatë parakalimit. /Indeksonline/