18:06 / E Premte, 03 Maj 2019 / indeksADMonline

Emri ‘Mohammed’ më i popullarizuar i meshkujve në Berlin

Emri ‘Mohammed’ është më i popullarizuari për foshnjat meshkuj në Berlin gjatë vitit 2018.

Asociacioni për gjuhën gjermane ka treguar se ky emër ka qenë më i popullarizuari edhe në gjashtë vende tjera të Gjermanisë, si Hamburg, North Rihne-Westphalia, Saarland dhe Hesse.

Në tërësi, emri ‘Mohammed’ ishte i 24-ti në listën e emrave më të popullarizuar në Gjermani. /Indeksonline/