22:20 / E Enjte, 01 Tetor 2020

Eris Abedini shumë afër inkuadrimit në ligën spanjolle

Mesfushori i Kosovës, Eris Abedini është shumë afër që të inkuadrohet në ligën spanjolle.

Sipas asaj që ka raportuar sot gjatë ditës, “Tuttomercatoweb”, Abedini pritet që shumë shpejtë t’i bashkohet skuadrës së Granadës, përcjellë IndeksOnline

Sipas gazetës, mesfushori kosovar do të firmos kontratë tre vejçare me klubin spanjoll.

Marrëveshje është afërt midis klubit spanjoll dhe klubi të Luganos,q ë ka Abedinin në komandë.