23:01 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Europa Ligë: Milan siguron kualifikimin (Video)

Skuadra e Milanos është kualifikuar për në fazën tjetër të Europa Ligës.

Kuqezinjtë mposhtën 5 me 1 ekipin e Austria Viennës, shkruan IndeksOnline.

Të parët në epërsi dolën mysafirët me anë të Monschein. Por, reagimi i klubit nga Italia ishte i menjëhershëm.

Ata shënuan katër gola me anë të: Rodriguez, Silva (2) dhe Cutrone (2).

Me këtë fitore Milanit tani kryeson tabelën me 11 pikë, katër më shumë se pozita e dytë, duke siguruar kështu edhe kualifikimin për në fazën tjetër./IndeksOnline/