19:01 / E Diele, 06 Tetor 2019

Exit Poll i Klan Kosovës: Ja rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë!


Televizioni i njohur, Klan Kosova sot gjatë ditës ka bërë një ‘Exit Poll’ për zgjedhjet e 6 tetorit.

Sipas rezultateve, fitues i këtyre zgjedhjeve është LDK dhe LVV me nga 30%

Ndërsa në vendin e dytë është subjekti politikë me 22.28%

Vendin e tret e ka, AAK kurse në pozitën e katërt e ka  NISMA.

PDK, 22.28%

LDK,30%

VV, 30%

AAK-PSD, 10.58

NISMA-AKR, 4.41

Tjera 2.20%