21:18 / E Enjte, 22 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Facebook detyrohet që të jep 100 milionë euro Italisë

Gjiganti Facebook është detyruar që të jap 100 milionë autoriteteve italiane euro  që të përfundoj një mosmarrëveshje për një mashtrim fiskal.

Në deklaratën e autoriteteve taksore italiane shkruhej: “Të përfundojë mosmarrëveshjet në lidhje me hetimet tatimore të ndërmarra nga policia financiare (GdF) me urdhër të prokurorit të Milanos për periudhën 2010-2016″, transmeton Indeksonline.

Nuk është hera e parë që Italia ka probleme me gjigantët teknologjikë rreth taksave.

Në të kaluarën ka pasur problem me Amazon, Apple dhe Google./Indeksonline/