21:34 / E Premte, 26 Tetor 2018

Facebook mbyll afro 100 linka që kanë lidhje me Iranin

Përmes një deklarate gjatë ditës së sotme, Facebook ka lajmëruar se ka larguar 82 llogari, grupe dhe faqe që kishin origjinën nga Irani.

Këto llogari, grupe dhe faqe i përkundër që ishin me origjinë nga Irani, prezantoheshin si qytetarë të Britanisë apo SHBA-ve transmeton Indeksonline.

Në shënjestër i kishin njerëzit që jetonin në Britani të Madhe dhe  SHBA. Postimet e tyre kishin lidhje politike dhe marrëdhëniet racore./Indeksonline/

Temat: