08:02 / E Premte, 28 Shkurt 2020

Facebook merr vendim të rëndësishëm, shkaku i koronavirusit

Facebook ka anuluar konferencën vjetore F8 të zhvilluesve, ngjarjen më të madhe të tij të vitit, për shkak të shqetësimeve rreth përhapjes së koronavirusit.

Ngjarja ishte planifikuar të mbahet më 5 dhe 6 maj në Qendrën e Konventave “McEnery” në San Jose, Kaliforni, shkruan Indeksonline.

Përvec kësaj, Facebook do të anuloj edhe pjesëmarrjen në ngjarjet tjera, sic është Kongresi Botëror i Celularëve.

Drejtori i programeve dhe platformave zhvilluese në Facebook, Konstantinos Papamiltiadis ka thënë se ky ishte një vendim i vështirë që duhej marrë, pasi që F8 është një ngjarje shumë e rëndësishme për Facebook-un, por shëndeti është prioriteti ynë./Indeksonline/