21:58 / E Enjte, 15 Nëntor 2018

Facebook vazhdon luftën kundër llogarive falso 

Facebook e ka marrë seriozisht luftën kundër llogarive dhe lajmeve falso.

Në vetëm gjashtë muajt e fundit Facebook ka fshirë 1.5 milionë llogari falso, transmeton Indeksonline.

Kjo luftë e rreptë po ndodh për shkak të akuzave që i janë bërë këtij rrjeti social për ndikimin në zgjedhjet e SHBA-ve.

Në 12 muajt e fundit janë fshirë 2.8 milionë llogari falso./Indeksonline/

Temat:
Mos i humb