20:24 / E Mërkurë, 28 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Familja e Rita Orës uron Ditën e Flamurit

Sot gjithë shqiptarët anëmbanë botës kanë festuar dhe kanë uruar 28 Nëntorin, datë kjo që shënon shpalljen e Pavarësisë së Shqipërisë.

Me urime e flamuj, rrugët e rrjetet sociale kanë marrë ngjyrën Kuq e Zi.

Edhe babai i Rita Orës, përmes një postimi ku shihet flamuri kombëtar, uron këtë ditë. Teksa këtë urim përvec gjuhës angleze e ka bërë edhe në gjuhën shqipe./Indeksonline/