11:31 / E Shtunë, 24 Tetor 2020

Fazliu e fortë, mposhtë xhudisten serbe dhe kalon në rundin e dytë!

Laura Fazliu ka arritur që në rundin e parë të “Grand Slamit të Budapestit” ta mposhtë serben, Anja Obradoiv, dhe të klaojë tutje për në rundin tjetër.

Pas 3 minutave lojë, Fazilua arriti që me Ippon ta fitojë këtë duel, shkruan IndeksOnline

Në rundin e dytë që zhvillohet pas një ore, xhudistja jonë do takohet me hungarezën, Szofi Ozbas.