21:10 / E Enjte, 11 Korrik 2019

FC Drita e emëron Alban Dragushën si ndihmës trajnerë

Klubi nga Gjilani, FC Drita përmes një postimi në rrjetin social facebook ka konfirmuar emërimin e Dragushës si ndihmës trajner i këtij klubi, shkruan Indeksonline.

Klubi i Dritës tregojë se ata krahas përforcimit me lojtarë gjatë këtij afati kalimtar, rëndësi i kanë kushtuar edhe stafit të trajnerëve.

Alban Dragusha ka punuar te ekipi i KEK-ut dhe Ramiz Sadiku, ndërsa krahas shumë klubeve nëpër të cilat ka bërë karrierë si futbollist në Kosovë, Shqipëri, Suedi ai ka luajtur edhe për FC Dritën./Indeksonline/.