22:14 / E Premte, 23 Shtator 2022 / Gjelbrim

Federer tregon aftësit edhe në një sport tjetër (VIDEO)

Njëri nga tesistët më të mirë në historin e këtij sporti dhe në vitet e fundit, Roger Federer, ka treguar aftësit e tij edhe në sportin e Ping Pongut.

Në një video të publikuar nga ESPN, zvicërrani shihet duke luajtur Ping Pong, ku shfaq aftësit e tij të mira edhe në këtë sport i cili është i ngjashëm me tenisin, transmeton IndeksOnline.

Federer ditë më parë ka njoftuar se do të tërhiqet nga tenisi aktiv.

41 vjeçari do ta pensionohet nga tenisi pas përfundimit të turneut Laver Cup, ku do të jetë në skuadër së bashku me spanjollin Rafael Nadal./IndeksOnline/