22:12 / E Diele, 08 Dhjetor 2019

Femra shikoni, ky është trendi më i ri i bërjes së buzëve

Trendi bizar i bërjes së buzëve që po përhapet me të madhe në kohën e fundit ka të bëjë me “inspirimin nga djalli”.

Të njohura si “buzët e djallit” apo “buzët e oktapodit”, mendohet se trendi më i fundit i bërjes së buzëve ka origjinën nga Rusia, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Ekspertët kanë këshilluar fansat e bërjes së buzëve që ta shmangin mbushjen e buzëve në këtë formë.

Megjithë forma e buzëve duket tejet e nerveritshme dhe bizarre kjo formë duket se është trendi dhe e kërkuar në media sociale në Britani të Madhe.

Doktorë të ndryshëm kanë rekomanduar se nuk mund të ndryshohet forma anatomike e buzëve dhe të ribëhen të atilla sikurse këto të “inspiruara nga djalli”.

Po ashtu doktorët rekomandojnë se injektimin i buzëve në mënyrë të jo të duhur mund të bllokojë indet dhe madje të shkaktojë vdekjen e tyre./Indeksonline/